פרספקס – זכוכית אקרילית רב-שימושית

פרספקס – זכוכית אקרילית רב-שימושית

פרספקס הוא אחד מהשמות שניתנו לזכוכית האקרילית, ואיתו אפשר לעשות מגוון רחב של שימושים, החל משימוש בתעשייה האווירית ועד לבניית מתקני תצוגה, והכל בעזרת חיתוכי לייזר.

זכוכית אקרילית היא מונח שרבים מאתנו מכירים אך יש לה עוד כמה שמות שמשתמשים בה בעלי המקצוע שמכירים אותה מקרוב ועובדים איתה על בסיס קבוע. פרספקס הוא אחד השמות שניתנו לזכוכית האקרילית בז’רגון המקצועי.

פרספקס מיוצר על ידי חיתוכי לייזר ובעזרת החיתוכים האלו אפשר לעשות מגוון רחב של שימושים, למשל בתעשייה האווירית. השימוש בחומר זה הוא פופולארי במיוחד משתי סיבות עיקריות: הסיבה הראשונה היא שמדובר בחומר גלם שיש לו איכות מעולה ובשל כך עמידות בהיקף חסר תקדים. הסיבה השנייה היא האיכות הגבוהה שאפשר להשיג במחיר זול יחסית, מה שהופך אותו לחומר שרבים יאמרו עליו כי הוא מושלם. על כן, בכל עת שצריכים או רוצים להשתמש בזכוכית, הפרספקס הוא הבחירה הטובה ביותר.

השימושים השונים בזכוכית האקרילית

כאמור, פרספקס משמש בין היתר בתעשייה האווירית, בה יוצרים עם חומר זה את החופה לטייס. השימוש הספציפי הזה בחומר מציג בצורה הטובה ביותר את העמידות שיש לחומר. בעזרת חומר זה ניתן ליצור חופה שתגן על הטייס מכל התנאים הקשים שבהם הוא מטיס את המטוס, לרבות לחץ אוויר. כשבוחנים את העמידות של החומר בתנאים שכאלו, אין עוררין על כך שהחומר הוא בעל קשיחות ועמידות ברמה הגבוהה ביותר, על אף שהוא אינו אלא זכוכית.

בעזרת חיתוכי לייזר ניתן ליצור מפרספקס עוד מגוון רחב של מוצרים, קטנים או גדולים, כמו מתקני תצוגה מרשימים כמו בחנויות של משקפי ראייה ושמש, מתקנים לכרטיסי ביקור שאפשר לראות בהרבה משרדים, תיבות לאחסון ועוד. למעשה, אפשר לראות שאנחנו נמצאים בסביבת הזכוכית האקרילית בהרבה הזדמנויות אך איננו מודעים לכך שמדובר בהרבה יותר מאשר זכוכית רגילה. כל מה שאנחנו רואים אל מול עינינו הוא משהו יפה ומרשים שנראה יוקרתי מאוד, כשלמעשה מדובר בחומר זול.

נקודות חשובות להכנת פרספקס ושימוש בו

חברות המתמחות בחיתוכי לייזר של פרספקס כמו רמפל פלסטיקה בע”מ ( http://www.ramplast.co.il/ ) הן החברות שמהן ניתן להזמין את הפרספקס בצורה ובגימור הרצוי. חברות מתמחות בתחום יכולות להציע את העבודה הטובה ביותר ולפי דרישת הלקוח. כמו כן, ריבוי החברות בתחום הזה מביא להורדת מחירים, ובו זמנית עדיין אפשר ליהנות מאיכות גבוהה.

כדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר, יש לתכנן את הדברים מבעוד מועד. בין אם מדובר במתקן תצוגה למשקפיים, מתקן לכרטיסי ביקור או חופה לטייס, יש להגיע עם תוכנית מוגדרת מראש על מנת שהחברה תוכל לבצע את העבודה ביתר דיוק.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>