נשימה מעגלית – הפתח לחיים טובים יותר

נשימה מעגלית – הפתח לחיים טובים יותר

רוחניות ומיסטיקה הפכו להיות פופולאריים בשנים האחרונות בקרב אנשים שרוצים לחיות טוב יותר. אבל לפני שנכנסים לנישה הזו אפשר לנסות נשימה מעגלית שהיא הרבה יותר פשוטה וגם טבעית לנו.

השינויים הגדולים שנוצרו בחברה המערבית הביאו לכך שהרבה אנשים קורסים תחת הלחץ ולא מצליחים להשיג את היעדים שלהם. רבים מתקשים אפילו להביא לידי מימוש את הצרכים הבסיסיים ביותר. בתקופה שכזו, ברור לגמרי מדוע הרבה אנשים פונים אל הרוחניות והמיסטיקה, שהרי שם אפשר למצוא שלווה ושקט נפשי וכך לחיות חיים טובים יותר. אבל לפני שפונים לנישה הזו, שהיא מורכבת מאוד, אפשר לנסות נשימה מעגלית שיכולה להפיק את השינויים שרוצים בחיים. מלבד זאת, את הנשימה המעגלית הרבה יותר קל ליישם בחיים כיוון שהיא מבוססת על הדבר הטבעי ביותר לנו, שהוא כמובן נשימה.

ריברסינג ונשימה מודעת

כאמור, נשימה היא דבר שבא לנו באופן טבעי. אנחנו לא חושבים על זה ועל האופן שבו אנחנו נושמים; אנחנו פשוט עושים את זה. ריברסינג הוא מונח המתייחס לנשימה שנעשית באופן מודע, כלומר אנחנו מודעים לכל נשימה. עם הזמן, אחרי שבועות או חודשים (כל אחד וקצב ההתקדמות שלו), הצורה שבה כפינו על הגוף שלנו לבצע את פעולת הנשימה הופכת להיות פעולה מכנית שמתבצעת באופן אוטומטי.

לריברסינג אין קשר של ממש לרוחניות ובוודאי שלא למיסטיקה. למעשה, מדובר בטכניקה שהשורשים שלה נטועים במציאות ובעולם שבהם אנו חיים, כלומר העולם הגשמי שלנו. הדרך הכי טובה להסביר את הקשר של ריברסינג למציאות שלנו היא דרך ילדים ובני נוער שיש להם קשיי למידה, להם נותנים מגוון תרגילים שנועדו לעזור להם להירגע ולהתרכז במשימה, למשל בעת מבחן. אחד התרגילים האלו הוא תרגיל של נשימה, ומכאן אפשר לראות שנשימה מודעת יכולה לעשות שינוי של ממש באורח החיים. עבור ילדים, היא יכולה לעשות הבדל גדול בין הצלחה בלימודים לבין אי-הצלחה.

נשימה מעגלית ומעגל החיים

הרבה פעמים אנשים משווים את החיים למעגל שחוזר על עצמו, ועל כן הרבה אנשים מדברים על מעגל החיים. כיוון שהחיים הם מעגליים, נשימה מעגלית היא הנשימה שמתאימה ונחוצה על מנת להפיק את המירב מכל שלב בחיים ולחיות הרבה יותר טוב.

נשימה מעגלית כשלעצמה לא יכולה להשיג לנו את הדברים שאנחנו רוצים, אבל היא כן מאפשרת לנו להיות הרבה יותר ממוקדים למטרה ובעקבות כך תהליך השגת היעדים מתנהל ביתר יעילות.

כיום ישנן סדנאות ריברסינג שאיתן אפשר ללמוד איך לנשום באופן מודע, ובין השאר להכיר ולהתנסות בנשימה המעגלית. בעזרת המעגליות של הנשימה אפשר להשיג רוגע ושלווה גם לטווח הרחוק וגם בלהט הרגע, כשכועסים או מרגישים לחץ מכל סיבה שהיא.

https://www.facebook.com/Circularbreath

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>