מתקני תצוגה

מתקני תצוגה למטרות שונות

מתקני תצוגה יכולים לשמש את כולנו לפי הצורך, בין אם מדובר בשימושים אישיים בלבד ובין אם מדובר בשימושים בסביבה עסקית. ישנם עיצובים שונים למתקנים וחומרים שונים שמהם אפשר ליצור אותם.

הדרך הכי טובה להציג חפצים כאלו ואחרים היא מתקני תצוגה המעוצבים לפי דרישה. בעזרת המתקנים האלו אפשר לא רק להימנע מהרבה אי סדר אלא גם ליהנות מאסתטיקה ולפעמים אפילו יוקרתיות, תלוי בשימוש שאותו עושים במתקנים, העיצוב שלהם והחומרים שמהם יוצרים אותם.

מתקני תצוגה יכולים לשמש למטרות אישיות ועסקיות כאחד, הכל עניין של עיצוב נכון והתייחסות לפרטים הקטנים. בעוד ששימוש אישי מאפשר עיצוב של מתקנים ככל העולה על רוחם של המשתמשים בהם, כשזה מגיע למטרות עסקיות אז העיצוב הוא כבר הרבה מעבר לטעם אישי ומדובר בעניין של מיתוג.

את המתקנים אפשר ליצור מסוגים שונים של חומרים, כשהנפוץ והפופולארי ביותר, בפרט במגזר העסקי, הוא הפרספקס (זכוכית אקרילית). הבחירה בחומר זה או אחר משפיע במידה רבה על העיצוב שאפשר יהיה לתת למתקן התצוגה, שהרי לכל חומר יש את יכולות העיבוד והחיתוך שלו- ככל שהחומר גמיש יותר או נוח יותר לחיתוך ועיבוד, כך אפשר ליצור מהר יותר עיצובים מורכבים מאוד והתוצאה הסופית תהיה באיכות גבוהה במיוחד.

מתקני תצוגה בבתי עסק

רובנו נתקלים במתקני תצוגה בבתי עסק על בסיס יומיומי, אנחנו פשוט לא מייחסים להם את השם הזה. המתקנים הם אלו שעליהם מופיעים פריטים שונים שהעסקים מציעים למכירה. דוגמא מצוינת לכך היא מתקן למשקפי שמש.

מלבד תצוגה של פריטים למכירה, במשרדים אפשר לראות את המתקנים בצורה המיניאטורית שלהם, כשהם אוחזים כרטיסי ביקור של מי שנמצא במשרד. כלומר מתקני תצוגה אינם בהכרח משהו גרנדיוזי שמנקר את העין; לפעמים המתקנים הם קטנים. אך בל נשכח כי הדברים הקטנים יכולים לעשות שינוי גדול מאוד.

הכנות ליצירת מתקני תצוגה

לפני שמתחילים בעבודת הבנייה של המתקנים, בין אם הם קטנים ובין אם גדולים, צריך לעשות הכנות. הראשונה והחשובה ביותר היא לבחור את אלו שיכינו את המתקנים. חברה כמו רמפל פלסטיקה בע”מ http://www.rampal-ltd.co.il/ שיש לה ניסיון יכולה לעשות את העבודה בצורה מקצועית ולהפיק את האיכות הרצויה.

דבר שני, שבלעדיו כמובן אי אפשר לפנות למפעל הייצור, הוא תכנון של מתקן התצוגה שרוצים לבנות. יש להתחיל בנתונים הפשוטים כמו מימדים ולהמשיך לחומר המועדף. אם לא בטוחים, במפעל הייצור אפשר לקבל המלצות בעיקר בכל הנוגע לחומר שממנו אפשר יהיה ליצור את המתקן. מפעל מנוסה וותיק בתחום כבר מכיר את כל החומרים הנפוצים ויודע איזה מהם יתאים לעיצוב המבוקש וייתן את התוצאה המבוקשת.

באשר למיתוג (כשמדובר בעסקים), חשוב להיעזר בגורמים פנימיים או חיצוניים שמומחים בעיצוב ומיתוג.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>